İzmir’de en iyi basketbol eğitimini veriyorlar!

0
972

2010 yılında alt yapı olarak tüm çocuklara basketbolu sevdirme misyonu ile kurulan EGE GENÇLİK BASKETBOL KULÜBÜ temel amacını; sporcu, veli, antrenör ve kulüp olarak birlikte hareket ederek hem bir aile ortamı içerisinde sporcu yetiştirmek hem de çocuklara basketbol eğitimi verirken eğlenmelerini sağlamak ve buradan kazanacakları spor disiplini ile karakterli, mücadeleci birer basketbol sporcusu yetiştirmek olarak belirlemiş.

Bu doğrultuda kurucusu ve baş antrenörü Güneş Özizmirliler yönetiminde çalışmalarına devam eden organizasyonda altyapı basketbol temel eğitimleri, yaz – kış kampları ve şehirler arası hazırlık turnuvaları ile yüzlerce sporcu faaliyetlere katılıyor. Organizasyona ait 2 ayrı takım ile Basketbol federasyonunun düzenlemiş olduğu altyapı liglerine senelerdir her yaş kategorisinde maçlara katılan Ege Gençlik Basketbolcuları antrenmanlarda öğrendiklerini rakiplerine karşı uygulama ve resmi maçlarda mücadele etme şansını yakalıyor.

Eğitmen kadrosu basketbol eğitimi alanında akademik eğitim almış, tecrübeli ve istekli antrenörlerden oluşan Ege Gençlik Basketbol Kulübü’nde öğrencilere yaşlarına ve seviyelerine göre oluşturulmuş 15 kişilik gruplarda pedagojik doğrular çerçevesinde eğitim verilmekte. Eğitim kalitesi ile fark yaratmaya odaklı Ege Gençlik Basketbol Kulübü’nün mottosu da “EN İYİ TEMEL BASKETBOL EĞİTİMİ İÇİN”

                Altyapı liglerinde her sene maçlara çıkan sporcuların gelişimlerini görmenin büyük mutluluk olduğunu dile getiren Güneş Özizmirliler;  “Biz yine de bu maçlarla yetinmeyerek gerek şehirler arası özel turnuvalar gerek se oluşturduğumuz kendi altyapı ligimizde sporcularımıza daha fazla maç yaptırarak tecrübe kazanmalarını ve bireysel gelişimlerini amaçlıyoruz. Bu doğrultuda Ege Gençlik Basketbolcuları daima özellikle İzmir’deki yaşıtlarına oranla çok daha fazla maç yapma imkanı buluyorlar” diyor.

 

                Çalışmalarını 10 yılı aşkın süredir Bornova merkezli şekilde başarıyla sürdüren organizasyonda antrenmanlar son 4 yıldır İzmir Yönder Koleji Spor Salonu’nda devam etmekte olup, verilen eğitim ve kulüp yapısının tanınırlığının artması ile birlikte İzmir’in her yerinden basketbolcu adayları en iyi basketbol temel eğitimini verdiğini iddia eden bu yapıya katılmak için Ege Gençlik Ailesi’ne katılmaya başlamış.

                200’e yaklaşan basketbol okulu öğrencileri ile Bornova sınırlarını aşan çalışmaları sonucunda İzmir’de farklı bölgelerde de Eylül ayından itibaren şubeler açarak faaliyet ağını genişletecek olan Ege Gençlik Basketbol Kulübü daha fazla basketbolcu adayına eğitim verebilecek olmanın heyecanını yaşıyor.

                Öğrencilerinin sportif gelişimlerinin yanında akademik başarılarını da takip eden ve destekleyen Güneş Özizmirliler;  “Çocuklarımızın basketbol sahalarında aldıkları güzel sonuçlar akademik başarılar ile taçlandırılmadıkça bizler ve çocuklarımızın geleceği adına çok fazla anlam ifade etmiyor. Bu doğrultuda okul – veli – kulüp işbirliğinin hayati öneme sahip olduğunu biliyoruz. İzmir Yönder Koleji’ne sporcularımıza ve spora verdikleri destek ve emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz.

                Yaz tatilinin yaklaştığı bu günlerde İzmir’deki çocukların ne yazik ki tatillerini çok ta verimli geçirmediklerini görmekteyiz. Yorucu geçen okul döneminin ardından spor, bireysel gelişim ve sosyalleşme adına büyük bir fırsat olan bu dönemde çocuklarımızın evlere kapandığını ve ekran başında günlerini geçirdiklerini görmek üzücü ve kaygı verici.

                Ege Gençlik Basketbolcuları için ise durum gerçekten çok farklı. Okullar kapanır kapanmaz yaz kampına giden sporcuları İzmir’e dönüşte yaz boyu sürecek, yorucu ama bir o kadar da zevkli antrenman programları bekliyor olacak.

                Senelerdir düzenlediği yaz kampları ile adından söz ettiren Ege Gençlik Basketbol Kulübü öğrencilerin sosyal, fiziksel, bireysel gelişimlerinin yanında basketbola doyacakları bir kamp için bu senede hazırlıklarını tamamladı. Beş gece ve altı gün sürecek organizasyonda öğrenciler kamp disiplini ve düzeni çerçevesinde yaşayarak basketbol dışında da hayat boyu ihtiyaçları olacak sorumluluk alma, iletişim becerileri, otokontrol, problem çözme, takım ruhu içinde çalışma, aileden uzakta kendi kendine yetebilme gibi birçok noktada kazanımlar sağlayacaklardır.

26 Haziran – 01 Temmuz arasında Bodrum Holiday Resort Hotel’de gerçekleşecek yaz kampına ilginin büyük olduğunu belirten Güneş Özizmirliler “5-6 gün sürecek yaz kampımız ile bu senede katılımcı sporcuların hayatları boyunca unutamayacakları ve tebessümle hatırlayacakları anılar yaşamak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Ege Gençlik Basketbol Kulübü yıl boyunca devam eden antrenman ve organizasyonlarına katılmak isteyen yeni üyeleri bekliyor. Gerekli temel basketbol eğitimini aldıktan sonra altyapı takımlarında yer alarak lisanslı sporcu olma şansı yakalamak isteyen 6-17 yaş arası öğrencilere kapılarının her zaman açık olduğunu belirten Güneş Özizmirliler; “bizlere dilediğiniz her zaman 0506 686 67 38 numaralı telefonumuzdan yada @egegencliksk (Facebook) @egegenclikbasketbol (Instagram) hesaplarımızdan ulaşıp sorularınızı sorabilir ve çalışmalarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz” dedi.