Dereceye doymayan Milli Sporcuya sahip çıkan yok…!

0
17

Torbalı İlçesi Ayrancılar Mahallesinde oturan ve Ege Üniversitesi  Spor Bilimleri Fakültesinde okuyan 18 yaşındaki Ali Koyuncu, karete ve king-boks dallarında, 2017 ile 2019 yılları arasında  kazandığı derecelerle Milli Sporcu oldu.

Büyük Ayrancılar Gazetesi‘ndeki habere göre; Yurt içi ve yurt dışında düzenlenen çeşitli müsabakalara kendi imkanlarıyla katılan Milli Sporcu Ali Koyuncu, kendisine, yeteneğini değerlendirmek için imkan tanıyacak sponsor aradığını belirterek, devlet yetkililerine de, ”Ben yeteneğim olan spor dalında hem okulunu okuyorum, hemde boş durmuyor çalışmalarımla yurt içi ve yurt dışında düzenlenen müsabakalara katılmaya çalışıyorum. Ama ailemin gelir düzeyi düşük olduğu için, yarışmalara gitmekte zorlanıyorum. Babamla birlikte bir çok yere başvurduk hep dışlandık. Spor dalıma saygı duyulmadı. Yetkililerden ilgi ve yardım bekliyorum. ” seslendi.

Genç ve yetenekli Milli Sporcu Ali Koyuncu, 2017’de, karate dalında bireysel olarak katıldığı müsabakalarda Türkiye şampiyonu olduğunu, aynı yıl karate dalında Milli Sporcu ünvanını aldığını, çalışmalarını aralıksız sürdürerek, yine 2017 yılı içinde Yunanistan’da yapılan açık karate Avrupa Kupası müsabakalarına katılarak 1. olduğunu, 2018’de Muaythai-Tayland Boks müsabakasında 2.lik ödülü aldığını, yine aynı yıl içinde Uluslararası King- Boks şampiyonasında 2. olduğuna dikkat çekerek, en son 2019 Yılı içinde, Muaythai-Tayland Büyükler katagorisinde  Türkiye şampiyonu olduğunu söyledi.

Yeteneğine sahip çıkılmadığını, yerel ve genel yönetim yetkililerinden gereken ilgiyi göremediğinden yakınan Milli Sporcu Ali Koyuncu, kendi imkanlarıyla verdiği mücadele sonucu, aldığı derecelerle Avrupa ve Dünya Şampiyonasına da katılma hakkı kazandığını açıkladı.
2019 yılı Nisan ayı içinde Antalya’da yapılacak Uluslararası King-Boks turnuvasına ve Bitlis’de ise Milli Takım seçmelerine katılmak için hazırlanan Milli Sporcu Ali Koyuncu,yetkililere çağrıda bulunarak, ”Türkiye’yi her yerde temsil ederek elde ettiğim başarılar için elimden tutulmasını bekliyorum.” dedi.
Bu arada, Milli Sporcuya çalışmalarında karşılıksız yardımcı olan Ayrancılar’da Lion Fight Spor Kulübü sahibi Erdem Dereboylu ise, ”Torbalı’nın ve Türkiye’nin guru kaynağı olan Ali Koyuncu’ya antremanlarında ben yardımcı oluyorum. Ama bu çalışmalarımız kısıtlı olduğundan yeterli sonuç alamıyoruz. Kendisine yetkililerin ve bir sponsor firmanın yardımı gerekli. ” şeklinde konuştu.
Milli Sporcu Ali Koyuncu’ nun babası Cesur Koyuncu, oğlu için ilçede ve İzmir Büyükşehir Belediyesinde istediği yardım elini bulamadığını dile getirdi.