Uygur Türkleri, Türkiye’ye getirilsin

0
56

BBP’li Meclis Üyesi Adayı Serkan Kayanoğlu yaptığı açıklamada, Doğu Türkistan’daki Çin zulmünü kınayarak, Dünya devletlerini göreve çağırdı.

Haber Merkezi/ Zafer Kara

BBP  İzmir’in Karabağlar İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Adayı Serkan Kayanoğlu, Çin Hükümetinin Doğu Türkistan’ a karşı yıllardır uyguladığı baskı ve zulmün giderek arttığına dikkat çekerek, Dünya devletlerinin Doğu Türkistan’a karşı üç maymunu oynadıklarını ileri sürdü. 
BBP’li Meclis Üyesi Adayı, Kayanoğlu,Dünyanın bir çok yerini sarmış terör saldırılarına çözüm bulmak için bir araya gelen bazı Dünya devletlerinin, Çin’in Doğu Türkistan’a uyguladığı zulmü neden terör saymadıklarını sorarak, “Çin hükümeti yıllardır Doğu Türkistan’daki müslüman Türklere karşı uyguladığı insanlık dışı baskı ve zulümlerini, katliamlarını adeta devlet politikası haline getirmiştir. Dünya devletleride ısrarla sessizliğini sürdürmektedir.Uygurlar üzerindeki dini, siyasi, ekonomik ve kültürel alanlardaki baskılarını her geçen gün artıran Çin Hükümetine karşı duyarsız kalınarak ödüllendirilmektedir.” şeklinde konuştu.

TÜRK VE MÜSLÜMAN ÜLKELERE ACİL ÇAĞRI !


Çin Hükümetinin Doğu türkistan’a uyguladığı baskı ve zulüm karşısında, Dünya ülkelerinin sessiz kalmalarını eleştirerek suçlayan, BBP Karabağlar İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Adayı, Serkan Kayanoğlu, daha çok Müslüman ve Türklerden oluşan ülkelerin Çin zulmüne  sessiz kalmalarının çok üzücü olduğuna dikkat çekti. BBP’ nin Çin zulmüne karşı sessiz kalmayacağını da duyuran Kayanoğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Biz BBP olarak Doğu türkistan’a uygulanan baskı ve zulümlere karşı sürdürülen sessizliği bozacağız. Uygur Türkü kardeşlerimizin acilen sahip çıkılmaya ihtiyaçları bulunmaktadır. Türkiye ile birlikte diğer Türk ve müslüman ülkelerde bu soruna el atmalıdırlar. Çin hükümetinin Doğu türkistan’a uyguladığı zulüm terör değilmi. Hatta ve hatta terörün daha da ötesinde.”
BBP Karabağlar İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Serkan Kayanoğlu, sözlerini, “Doğu Türkistan’daki mezalime karşı ayakta ve kıyamdayız. Bu duygularımıza ortak olan herkesi acilen göreve çağırıyoruz. Uygur Türkleri kardeşlerimizin de can güvenliklerini sağlamak için Türkiye’ye getirilmesini talep ediyoruz.” diye bitirdi.