Muhtarlar içini döktü!

0
84
Altı dönem 30 yıl sonra kadın başkan arayışına giren Bucalılar, tercihlerini kadın başkandan yana kullanacaklarını söyledi.
Haber: Zafer KARA
Kendilerini ziyaret eden Buca Belediye Başkan a. adayı CHP’li Aysun Önal Uyar’a, adeta içlerini döken mahalle sakinleri ve bazı muhtarlar, yıllardır biriken, çözümlenmemiş sorunlarını dile getirdiler.
İZMİR’DE OTOBÜSÜ OLMAYAN TEK MAHALLE !
A. adaylığını tüm Bucalılara duyurmak için ekibiyle sokak sokak dolaşan Buca belediye Başkan a. adayı CHP’li Aysun Önal Uyar, mahalle muhtarlarını ziyaret etmeye devam ediyor.
Seyhan Mahallesi Muhtarı İskender karaca, kendisini ziyaret eden Buca Belediye Başkan a. adayı Aysun Önal Uyar’ a adeta içini dökercesine dert yanarak, ” İzmir’de belediye otobüsü olmayan tek mahalleyiz. Taleplerimiz bir türlü yerine getirilmedi. Sözler tutulmadı. Mahalle sakinlerimiz ulaşımlarını güçlükler sağlıyorlar. Bunun mazereti ve engeli olamaz. Belediye hizmet için vardır ve engellere de alternatif ve çözüm üretmekle görevlidir.” diye konuştu.
Muhtar Karaca, bir başka sorunlarının ise, mahallelerinin büyük bir bölümünün sanayi ile iç içe olduğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu: ” Seyhan Mahallemizin büyük bir bölümü sakinleri, ses kirliliği yüzünden gece uyuyamaz durumda. Çocuklarımız ve hastalarımız rahatsız olmaktadır. İzmir’e yakışmayan bir görüntü oluşturan mahallemizin hizmetten yoksun olması bizleri utandırıyor. Artık vaadlere inanmıyoruz. Sözler tutulmuyor. Tek alternatifimiz kadın başkan seçmektir. ”
İCRAATLARIMIZLA ÖVÜNECEĞİZ
Buca’yı aday seçilmiş gibi dolaşarak halkı ziyaretlerini sürdüren Buca Belediye Başkan a. adayı CHP’ li Aysun Önal Uyar, geçtiğimiz gün  sırasıyla, Güven mahallesi Muhtarı Mustafa Sepin’ i, İnkilap Mahallesi Muhtarı  Cemal Yeşilbağ’ı, Akıncılar Mahallesi Muhtarı Murat Arslan’ı, Çamlıpınar Mahallesi Muhtarı Salih Aydın’ı da ziyaret edip sorun ve önerilerini dinledi.
CHP’li başkan a. adayı Uyar, Buca Cem evini de ziyaret ederek kendini tanıttı.