Kılıçdaroğlu’nun çağrısı, sevinç yarattı…

0
137
CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle Ankara’da düzenlenen toplantıda, Kadın Kolları üyeleri ve kadın belediye başkan aday adayları ile bir araya geldi. Toplantıda, “yerel yönetimlerde kadın görmek istiyorum” diyerek kadınları göreve çağırdı.
Haber:Zafer KARA
5 Aralık Kadın Hakları Günü nedeniyle,  Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse’nin Ankara’da  düzenlediği toplantıya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanısıra, İzmir Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı ve Buca Belediye Başkan a. adayı Aysun Önal Uyar’da katıldı.
KADINI GÜÇLÜ KILAN SEZGİ GÜCÜDÜR
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı toplantıda, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle, tüm kadınların gününü kutlayıp, kadın hareketinin geriye gidişi durduracağına dikkat çekerek, “Yerel yönetimlerde kadın görmek istiyorum. Bunun içinde birçok ili telefonla arayıp gereken çalışmaların yapılmasını istedim. Kadını erkekten ayıran en büyük özellik sezgi gücüdür. Kadınlarımız var olan sezgi güçleri ile yerel yönetimlere getirilmelidirler. Bunun içinde, kadın kollarımızı göreve çağırıyorum. Partimize kadın üye kazandırın. O zaman ön seçim isteyin ön seçim yapalım. Adayların tamamı kadın çıkarsa kimse de itiraz edemez. Şimdi bakın, üyelerimizin kaçı kadın? Üçte biri bile değil.” şeklinde konuştu.
TÜRK SİYASETİ TIKANDI
Buca Belediye Başkan a. adayı Aysun Önal Uyar”ın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yakından görüşerek, kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren Atatürk’e minnet duyduklarını ifade ettiği toplantı ilgiyle izlendi. Katılımcı kadınlar tarafından coşku ile alkışlanan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, sözlerini, “Kadın hareketi bir siyasal bilinçlenme hareketidir. Sadece eğitilenler değil, eğitim almamış, yaşamın bütün zorluklarıyla mücadele eden kadınlarımızı da düşünün. İşte bu kadınlarımıza neden geri planda durdukları anlatılarak bilinçlendirilmelidirler. Bu görevde yine partimizin kadın kolları üyelerine düşmektedir. Kadın hareketi geriye gidişi durdurup, tıkanan Türk siyasetinin önünü açacaktır. ” diye bitirdi.
Toplantıdan sonra, CHP Lideri Kılıçdaroğlu, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP İzmir kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı ve Buca Belediye Başkan a. adayı Aysun Önal Uyar ile çok sayıda kadın kolları üyesi, Anıtkabiri ziyaret etti.
İzmir’e mutlu bir şekilde dönen Buca belediye Başkan a. adayı Aysun Önal Uyar’ ın  CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarıyla geldiği Buca’da bayram sevinci yaşandı.