Kemalpaşa için namus sözü verdi!

0
42

CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Ahmet Özken’i ziyaret ederek projelerini dinleyen Kemalpaşa Yörükler Derneği Başkanı Özcan Bulut, “Ben hiç bir aday adayından böyle nitelikli projeler duymadım” dedi. 

Aralarında muhtarların ve belediye meclis üyesi aday adayların olduğu Kemalpaşa Yörükler Derneği üyeleri, CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Ahmet Özken’i ziyaret etti. Dr. Özken, aday adaylığı sürecinde kendilerine yol haritası olarak “Kemalpaşa Seçmen Eğilimleri Araştırması” yaptırdıklarına dikkat çekerek “Biz Kemalpaşa’da vatandaşımızın nasıl bir başkan görmek istediğini biliyoruz. Vatandaşımızın sorununu, esnafın derdini, gençlerimizin taleplerini biliyoruz. Kemalpaşalı kadınlarımızın ayakları üzerinde durmak için nasıl bir omuz aradıklarını biliyoruz. Anneannelerimizin, dedelerimizin daha iyi bir yaşam için sabırlarının tükendiğini de biliyoruz. Elimizde Kemalpaşa’nın geleceğini belirleyecek yol haritası var. Bu yüzden neyi nasıl yapacağımızı da biliyoruz. En iyisini yapmak için de geliyoruz” diye konuştu. 

DERT BİTECEK
Kemalpaşa’nın en büyük sorunlarının başında altyapı-kanalizasyon hizmetleri geldiğini bunu yol, kaldırım, çöp ve temizlik hizmetinin takip ettiğini söyleyen Dr. Özken, “Otopark, ulaşım, pazar yeri, sosyal yardım yetersizliği gibi sayılabilecek birçok sorunumuz daha var. Esnaf dertli, vatandaş dertli. Şimdi sizlere soruyorum. Kemalpaşa Türkiye’nin 5 ilinden daha büyük bir ilçe. Hala bu sorunlarla mı yaşamak istiyoruz yoksa bunları bitirip geleceğin mutlu ve huzurlu Kemalpaşa’sında mı yaşamak istiyoruz? Kemalpaşa gibi bir ilçede trafik sorunu nasıl olur? Alt yapı yetersizliği nasıl olur? Yollar kaldırımlar nasıl böyle olur? Eğer çözüm için çalışmazsanız olur. Biz çalışmak için geliyoruz. Bunları çözmekle kalmayacağız. Çok daha iyisini yapacağız. Bunun için de söz veriyoruz” dedi. 

YÖRÜK TEŞEKKÜRÜ
Kemalpaşa’nın kirazına ihracat kapısını açacaklarını, soğuk hava deposu kurup, üreticiyi aracılara ezdirmeyeceklerini, güneş enerjisiyle Kemalpaşa’nın elektrik ihtiyacını bedavaya karşılayacaklarını, çocuklara yönelik özel projelerin yanında onlara özel meclis kuracaklarını, kent konseyini aktif hale getireceklerini, kadınlar için tüm imkanların seferber edileceğin söyleyen Dr. Özken, “Kemalpaşa gençleri kahve köşelerinde işsizlikten oturmayacak. İş garantili üniversitemiz olacak. Kemalpaşa’da 650 fabrika var. Gençlerimizin burada çalışması için özel bir çalışma yürütülecek. Organik pazarımızdan, balık tutacağımız temiz Nif çayına kadar yapacağımız her iş hazır” diye konuştu. Dr. Özken’e yörüklerin simgesi olan “yağlık” hediye eden Kemalpaşa Yörükler Derneği Başkanı Özcan Bulut, “Ben hiç bir aday adayından böyle nitelikli projeler duymadım” diye konuştu. Kemalpaşa’nın özellikle “çevre temizliği” konusunda dertli olduğunu söyleyen Bulut, “Atıkları soluyor, hatta bu atıkların altında eziliyoruz. Daha birçok sorunumuz var. Seçilecek belediye başkanımızdan beklentimiz bunların halledilmesi yönünde” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here