Fatih Erbakan, saldırıyı lanetledi

0
20

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Yeni Zelanda’da yaşanan cami saldırısı hakkında açıklama yaptı.

Erbakan’ın yazılı açıklaması şöyle:

“Yeni Zelanda Saldırısı, Yeniden Refah Partisi Basın Açıklaması
Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde İngiliz asıllı Avustralya doğumlu Brenton Tarrant ve arkadaşları tarafından Cuma namazı sırasında iki camiye yapılan silahlı saldırı İslamofobik, ırkçı, beyaz üstünlükçü, ayrıştırıcı politikaların ulaştığı vahim düzeyin göstergesidir.

Başta Dünya Siyonizmi’nin kendi hedefleri için en büyük engel olarak gördüğü İslam Dini ve Müslümanlar’a karşı yıllardır sürdürdüğü siyasi ve kültürel karalama operasyonları, ABD Başkanı Donald Trump’ın Evanjelizm güdümlü, irkçı politikaları ve seküler düşünceyi desteklemek ve yaymak maksadıyla kurulan ‘Project Reason Vakfı’nın kurucularından Samuel Benjamin Harris’in “Bizler terörizm ile değil, Islam ile savaş durumundayız” zihniyeti doğrultusunda şekillenen ve hızla yayılan islam karşıtlığı ne yazık ki, Yeni Zelanda’da kanlı bir eylemle bir kez daha fiilen ortaya çıkmıştır.

Saldırganın Christchurch’teki eylemini Avrupa’ya, Avustralya’ya ve Yeni Zelanda’ya Müslüman göçünü önlemeye yönelik caydırıcı bir olay olması için yaptığını ve bu toprakların beyaz Avrupalı’lara ait olduğunu, Müslümanlara burada yer olmadığını göstermek için bu eylemi gerçekleştirdiğini ilk ifadesinde belirtmesi islamofobik, irkçı ve düşmanca düşüncenin ulaştığı tehlikeli boyutu açıkça göstermektedir.
Avustralya ve Yeni Zelanda’nın asıl sahipleri olan, yerli halk Aborjinleri dahi yok sayan ve tarihi süreçte yok eden bu anlayışın İslam Medeniyeti’nin kucaklayıcı ve barışçı yaklaşımını, tüm insanlığa şefkat ve merhameti esas alan anlayışını anlamalarına imkân yoktur.

Yaşanan bu menfur olayın en önemli sebeplerinden bir tanesi de, İslam Alemi’nin ve tüm dünya Müslümanlarının sahipsiz olduğu düşüncesidir. Bu noktada, Türkiye Müslümanları olarak bizlere büyük görev düşmektedir. Siyasi, ekonomik, teknolojik ve askeri bakımdan yeterli güce sahip ‘Yeniden Büyük Türkiye’nin bir an evvel kurulması, Türkiye’nin öncülüğünde 57 Müslüman ülkenin güçlerinin birleştirilmesi, böylelikle bu gibi saldırıların önüne geçilmesi, buna rağmen bu tip olayların gerçekleşmesi halinde de gerektiği gibi hesabının sorulması en önemli görevimizdir.

Bu insanlık dışı katliamı şiddetle kınıyor, bir daha yaşanmamasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor ve Yeni Zelanda’daki saldırılarda hayatlarını kaybeden masum Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.”