Buca böylesini görmemişti…

0
73
Buca Belediye Başkan A. Adayı CHP’li Aysun Önal Uyar, yaptığı yerel seçim çalışmalarını, projeleriyle birlikte halka tanıtmaya devam ediyor.
Haber: Zafer Kara
Uyar, vatandaşlarla görüşmelerinde,  kadının gücünü ve başarısını vurgulayarak, ” Atatürk ilkeleri doğrultusunda, Buca Belediyesini hizmette örnek hale getireceğim. Böylece Cumhuriyet Kadınının gücünü kanıtlayacağım.” dedi.
KADIN A. ADAYI SEVİNCİ
Buca Belediye Başkan A.Adayı CHP’li Aysun Önal Uyar, ekibiyle Buca sokaklarını tüm özverisiyle dolaşmaya devam ederken, daha çok kadınların gösterdiği sevinç gösterilerine erkeklerde katılmaya başladı. iş yeri ve evlere yaptığı ziyaretlerde, hazırladığı projelerini yazılı olarak halka tanıtan CHP’li Buca Belediye Başkan a.adayı Aysun Önal Uyar, vatandaşlarca talepte bulunulan acil hizmetleri de not almayı ihmal etmiyor. Samimi ve pozitif davranışlarıyla kadın, erkek, genç, yaşlı ve çocuklarla yakından sohbet eden CHP’li Başkan a. adayı Uyar, eleştirilere de açıklık getirmesi ve projelerinin dışında hiç bir vaadde bulunmaması ile güven ve memnuniyet yaratıyor.
Daha çok dar gelirli ve bir çok hizmetten yoksun kalmış mahalle ve sokakları karış karış gezen CHP’li Buca Belediye Başkan a. adayı Aysun Önal Uyar, zaman zaman kahvehane ve dinlenme salonlarında, mini toplantılarda yaparak vatandaşların sorunlarını dinliyor. Başarılı ekibiyle sokak sokak gezerek, partisinin ve kendi projelerinin yazılı olduğu broşürleri eşliğinde vatandaşlarla buluşan CHP’li Başkan a. adayı Aysun Önal Uyar’ ın, kadınların mahalle sohbetlerine katılması da ayrı bir sevinç yaşatıyor.
Geçtiğimiz gün Göksu ve Çamlıpınar Mahalle sakinlerini ziyaret ederek, kendilerinden hizmet fırsatı istediğini dile getiren Buca Belediye Başkan a. adayı Aysun Önal Uyar ile konuşan Ayşe Demir, Nezahat Aydoğdu, Hatice Parlak, şimdiye kadar verilen sözlerin tutulmadığını dile getirerek, ” Bizler Bucalı olarak artık bir kadın Belediye Başkanı istiyoruz. Çünkü, kadınlar daha duyarlı, sözüne daha sadık ve daha güven verici. Uzun yıllardır Bucamıza bir kadın eli değmedi. Bu kez kararlıyız ve kadın başkan istiyoruz.” diye içlerini döktüler.
ANALIK DUYGUSUNA GÜVEN
Buca Belediye Başkan a. adayı CHP’li Aysun Önal Uyar, ziyaretlerinde kendisine ve ekibine gösterilen yakın ilgi ve duyarlılıktan çok mutlu olduklarını ve şimdiden layık olma mücadelesine başladığını ifade ederek, “Ben her şeyden önce bir anayım. Analık duygularımın verdiği hazla, duyarlılıkla Bucalılara  sesleniyorum. Ayrı bir önemli nokta ise, Atatürk ilkelerine bağlı, rozetini de yakamda gururla taşıdığım partim CHP’ye yakışır hizmetler eden ve hizmet fırsatı isteyen bir Cumhuriyet kadınıyım. Bucalıların da bana  duydukları güveni, ilgiyi ve yaşadıkları sevinci analık duygularıma ve projelerime borçluyum. Yolumuz açık olsun, hep birlikte başaracağız.” şeklinde açıklamada bulundu.
Uyar, çalışmalarında kendisini hiç yanlız bırakmayan yol arkadaşı Hasan Öngel’in tecrübelerinden yararlandığına da dikkat çekerek, başarılı ve tecrübeli bir ekibe sahip olduğunu söyledi.