Sanat Dünyasının Aranılan Fotomodeli Berrin Direk, Türkiye Günlüğü ile dikkat çekici bir röportaja imza attı. İşte o söyleşi:

Sonbahar çekimleriniz için Yedigöller’e gideceğinizi duyduk?

Evet. Yedigöller sonbahar konsepti için çok beğeniyorum. Rengarenk sararmış yapraklar,ağaçlar arasındaki ahenk,pastel tonları,renk cümbüşünü çok seviyorum. Sonbahar hüzündür. O yüzden sonbahara yakışır bir çekim olacağını düşünüyorum. Yedigöller sonbaharda muhteşem oluyor. Doğası renk tonları da çekim için çok uygun. Kış kampı da mevcut. Yedigöller Sonbaharda Fotoğraf sanatçılarının yoğunlaştığı,fotoğraf çekimlerinde tercih ettiği bir yer. O yüzden her mevsimin tadını o mevsime uygun olarak değerlendirmek gerekiyor. Ve ben her mevsimi ayrı seviyorum ayrı özelliği var.

Doğayı çok seviyor olmalısınız?

Evet doğaya aşığım. Yazları dağ,deniz havası;denizde tekneyle koy koy gezmeyi, yosun kokusunu içime çekmeyi seviyorum. Kışları da karda gezinmeyi seviyorum. Kayak yapmak,Kar üstünde et pişirmek,teleferikle gezintiye çıkmak,kar yağarken ıssız bir dağ evinde şömine başında sıcacık içeceğim eşliğinde saatlerce kar tanelerini sıkılmadan izlemek. Çünkü doğayı çok seviyorum. Ve her mevsimi zerresine kadar yaşamak,değerlendirmek gerekiyor.

Kamp hayatını sever misin peki ?

Kış kampı,yaz kampı,sonbahar kampı hepsi ayrı severim. Kamp çadırı kurmayı,çadıra vuran yağmur damlaları eşliğinde uyumayı,ateş yakmayı,at binmeyi seviyorum. Kamp hayatı çok güzel. Değerlendirmesini bilirseniz doğa ile iç içe çok güzel bir atmosfer sunuyor.

Pandemi döneminde ne düşündün?

En çok ıssız bir dağ evine yerleşip her şeyden uzak,doğa ile iç içe olmak istedim. Herşeyimi doğal,organik yetiştirmek,çiçek dolu bir bahçe kitap dolu bir hayat hayal ettim. Günlük taze sütüm Bile kapıma bırakılsın istedim. Pandemi sürecinde herkesten,her şeyden uzak,kaliteli bana anlam katacak hayal ettim. İnsanları,doğayı çok seviyorum fakat sevdiklerimizi korumak için birbirimizden uzak durmamız gerekiyordu. Ben de sevgimi doğaya,bitkilere,hayvanlara vermek istedim.

Peki pandemi süreci çekimlerini aksattı mı?

Elbette herkes gibi bizim çekimlerimizi de aksattı dış çekimden uzak kalmak zorunda kalmıştık. Düzelir diye Ümit ettik,sosyal mesafemizi koruduk, maskemizi taktık, hijyen kurallarına dikkat ettik,ve sevginin bizi iyileştireceğine inandık

Peki bundan sonraki çekimleriniz için ne planlıyorsunuz ?

Tabii ki güzel çekimler olacak halk benden kaliteli güzel çekimler bekliyor. Sonbahar çekimlerimizi nasipse Bolu Yedigöller’de yapacağız. Kış çekimleri için kar konseptine uygun yine Uludağ çekimlerimiz olacak. Yaz çekimlerini Bodrumda düşünüyoruz.

Fotoğraftan bıktığınız oldu mu ?
Çok teşekkür ederim. Asla olmadı. Ben her çekimde daha çok tazelendim. Bir sonraki çekimde daha iyisi olmak için hırs yaptım. Mesleğime aşığım işimi aşkla yapıyorum.
Son olarak dünyaya tekrar gelseniz ne olmak istersiniz ?
Tekrar Berrin olarak gelmek ister ve yine kendim olmak isterdim