87’nci İEF’ye onlarla veda edildi

0
17

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından düzenlenen, Folkart ana sponsorluğunda gerçekleşen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı son gününü de dopdolu içerikleriyle noktaladı. Fuarın son gününü kaçırmak istemeyen on binlerce ziyaretçi Kültürpark fuar alanını doldurdu. Ziyaretçiler birbirinden eğlenceli etkinliklerle de keyifli vakit geçirdiler.

  1. İEF’nin son gününün konukları ise İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde “Hayat Bayram Olsa” ile Ali –Aysun Kocatepe, Rock Sahnesi’nde sevilen rock grubu “Redd” ve Mogambo’da ise usta sanatçı “Bülent Ortaçgil” oldu. “Palyaço ve Sokak Gösterileri” ile “Free Fall” alanı da diğer günlerde olduğu gibi son günde de ziyaretçilerin uğrak noktaları arasında yer aldı. Redd konserini izleyen ve sosyal medya hesabından konseri canlı yayınlayan ünlü oyuncu Meltem Cumbul, daha sonra Mogambo’ya geçerek, ünlü sanatçı Bülent Ortaçgil’i dinledi.

Folkart sponsorluğunda 5 farklı dalda, fuar alanı içerisinde 9 ayrı noktada gerçekleşen etkinliklerle fuar ziyaretçileri 10 günlük süre boyunca eğlenceli, coşkulu, adrenalin dolu zamanlar yaşadılar.

HAYAT İSMET İNÖNÜ’DE BAYRAM OLDU

Türk müziğinin efsane isimleri Ali ve Aysun Kocatepe, İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde şarkılara eşsiz yorumlarıyla yeniden hayat verdi.  En sevilen şarkılarını sevenlerine söyleyen Ali – Aysun Kocatepe İEF’nin son gününe yakışır bir kapanış konseri gerçekleştirdi.

Ali ve Aysun Kocatepe, İzmir Enternasyonal Fuar’nın son gecesinde kapanış konserini vermiş olmalarından dolayı çok mutlu olduklarını söylediler. Her fırsatta İzmir’e gelmeye çalıştıklarını belirten Ali – Aysun Kocatepe, “Emeği geçen herkese, bizi davet ettikleri için Volkan ve Bora Severcan’a, İzmir Enternasyonal Fuarı’nda emeği geçen herkese ve Folkart’a teşekkür ediyoruz” dediler.

REDD, ROCK SAHNESİ’NDE SON KONSERİ VERDİ

2005 yılından bu yana 6 albüme imza atan, pek çok parçası hit olan ünlü rock grubu “Redd” Rock Sahnesi’nde İEF’nin son gününde konser verdi. Folkart sponsorluğunda bu yıl ilk kez kurulan Rock Sahnesi’nin son konuğu olan Redd en sevilen şarkılarını konser alanına gelen hayranlarına seslendirdi. “Mutlu Olmak İçin”, “Aşk Virüs”, “Dünya”, “Nefes Bile Almadan”, “Falan Filan” ve daha birçok şarkısını muhteşem bir performansla söyleyen grup kendilerini dinlemeye gelen sevenlerine müzik dolu bir gece yaşattı. Redd Grubu, hayranlarıyla birlikte Rock Sahnesi’nden İzmir’in simgelerinden Ege Güneşi isimli dönme dolap manzaralı fotoğraf çektirdi.

MELTEM CUMBUL KONSERDE

Konseri izleyenler arasında ünlü oyuncu Meltem Cumbul da yer aldı. Meltem Cumbul, sosyal medya hesabından konseri canlı yayınladı. Sonrasında kuliste Redd Grubu ile bir süre sohbet etti.

“2019’DA YENİ ALBÜM GELECEK”

Gerçekleştirdikleri konser sonrasında açıklama yapan grubun solisti Doğan Duru, “Fuar’da birçok sahnede, birden çok konser vardı. Bunlardan bir tanesinin “Rock Sahnesi” olması da çok güzel olmuş. Redd olarak İzmir’i çok seviyoruz, burada çok güzel bir dinleyicimiz var. Bu gece de çok güzel bir konser oldu, emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi. 2019 yılında dinleyicilerin yeni bir Redd albümüyle buluşacaklarının müjdesini de veren Duru, yeni albümlerinin diğerlerinde de olduğu gibi Sound’unun farklı olacağını söyleyerek yeni çıkacak olan albümlerinin daha neşeli olacağını da ifade etti.

MOGAMBO BÜLENT ORTAÇGİL İLE KAPANIŞI YAPTI

“Benimle Oynar mısın?”, “2. Perde”, “Oyuna Devam”, “Eski Defterler” ve daha birçok albüme imza atan, şarkılarını kendisine özgü bir tarzla yorumlayan usta sanatçı 87. İEF’nin Mogambo’daki kapanışını yaptı. Folkart sponsorluğundaki Mogambo Caz Geceleri’nde sevenleriyle buluşan Ortaçgil, konsere gelenlere müzik dolu bir gece yaşattı. Bülent Ortaçgil’i dinleyeme Redd Grubu üyeleri ve Meltem Cumbul da geldi. Mogambo’yu dolduran dinleyicilerine en sevilen şarkılarını söyleyen Ortaçgil, fuarın en kalabalık ve coşkulu konserlerinden birini de vermiş oldu. “Bu İş Zor Yonca”, “Benimle Oynar Mısın?”, “Sensiz Olmaz” ve daha pek çok unutulmaz şarkısını söyleyen Ortaçgil, adından bir kez daha söz ettirdi.