Teoman Yasav

Değerli okurlarım,13 Haziran gecesi Fuar  Açıkhava  Tiyatrosu’nda  İZDOB tüm sanat saverlere bir Broadway  gecesi daha yaşattı.Muhteşem bir geceydi ve gece bitsin hiç istemedim.Bu güzel geceyi hazırlayan ve sunan başta İZDOB Müdiresi Sayın Aytül Büyüksaraç hanımefendiye ve  emeği geçen tüm sanatçıları ,koro ve solist arkadaşları,orkestrayı gönülden kutluyorum.Çok güzel bir program hazırlanmış.

       Tanınmış operaların aryalarından tutun da,kulaklarımızda hep kalan Batı  Müziği şarkılarından  mükemmel bir demet hazırlanmış.Zaten gecenin adı da  ”UNUTULMAYAN  MELODİLER  ”di . Sayın Şef İbrahim Yazıcı’nın yönettiği orkestra da ayrı bir harikaydı !…Konser ayrıca bale ile de renklendirilmişti.
 Solistlerden soprano Filiz Güneş,Evren Işık,Burcu Sayın  Mezzosoprano Ebru Kaptan,Tenor Lorenzo Mak,Oğuz Çimen, levent Gündüz ve bariton Tamer Peker performanslarının  zirvesindeydiler.Evren Işık ve Oğuz Çimen dikkatleri üzerilerine çekmeyi başardılar.Rejisör Haldun Özerten ve koreograf Serhat Nüfusçu’yu da ayrıca kutluyorum.
      İzmir’de muhteşem geceler yaşanıyor değerli okurlarım.Kendinizi bu gecelerden mahrum bırakmayın !…Newyork’un meşhur Broadway geceleri burnumuzun ucunda sergileniyor.
      Bu konser sezonun son kapanış konseriydi.Ama üzülmeyin Antik Efes’te ve yeni sezonda da harika temsiller sahneye koyulacak,benden söylemesi !….Sevgilerle kalın !…