Burhan Çınar

Önceki günlerde doğum günümdü. Sabah saat 11.00’de cep telefonuma bir mesaj geldi.

Hemşehrim yeni yaşınızın size bereket .. diye başlayıp temennileriyle doğum günümü kutlayan mesajı Hamza Dağ imzası ile göndermişler.
Ben hiç bir partiye/stk’ya/derneğe ya da türevine üye değilim. Hiç bir zaman da olmadım. Mail adresimden, sosyal medya hesaplarına kadar hep başka tarihleri doğumgünüm olarak gösterdim.
Peki Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, doğum günümü, numaramı nasıl buldu?
Hitaptan ve mesleki açıdan oradan buradan bulmuşlardır diyebilme ihtimali yok gibi gözüküyor.
Gerçekten ilginç. 4 dönemdir Ak Parti milletvekili olan biri sizce e-devletten ya da il/ ilçe nüfus müdürlüklerinden almış olabilir mi?
Peki bu ihtimal doğruysa bu verileri bir yerden almaya hakkı var mı?
Hoş bir mesaj için bunları düşünmek yersiz mi demeliyiz. Yoksa kolaylıkla herkesin bu verilerine ulaşabilmesi hakkında kaygı mı duymalıyız?
Ben bu gibi verilerin özel olduğuna, devletin hem sırrı hem de namusu olduğuna inanıyorum. O açıdan kimsenin özellikle siyasi/ticari hayat gibi günlük ve dünyevi şeyler için istismar edilmesinin doğru olmadığının altını çizmek istiyorum.
Keşke imkan olsa da Avukat olan Hamza Dağ bey bu verilere nasıl ulaşıldığını ve durumun hukukiliğini açıklasa.
Ben yapacaklarını sanmıyorum.

AK Parti nereye evriliyor?

Varlık sahnesine çıktıklarından beri bitmeyen bir mağduriyet ve başarı ile ülkeye yön veren CB Erdoğan’ın partilileri bugüne kadar görmediğiniz bir adaletsizlik olduğunu düşünüyor.
Konjonktürel bir parti olan Ak Parti’de şu “k” harfinin büyük/küçük yazılışı bile insanları kategorize etme aracı değil mi?
Youtube’da özgür yayın yapan bir çok kişi Erdoğan’ın çevresi tarafından yanlış yönlendirildiğini ve manipüle edilerek yanlış işlere imza atıldığını söylüyor.
Bu tepkinin aynısı tabanda da var.
Bir ideoloji partisi olma yolunda evrilen Ak Parti muhafazakarlık ile milliyetçiliği aynı potada eritip yoluna devam edeceğe benziyor.
Peki ya başarı sürer mi derseniz ben tüm bu gibi konularda belirleyici faktörün Ali Babacan’ın performansı olacağını düşünenlerdenim.