25 Mart 2009’da şaibeli bir helikopter kazası ile aramızdan ayrılan Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 12. yıl dönümünde tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de anılıyor. Kurucusu olduğu Büyük Birlik Partisi ve Alperen Ocakların İzmir İl başkanlığı ve ilçe teşkilatları içerisinde bulunduğumuz haftayı kapsayacak bir biçimde programlar dizisi tertip edildi.

 

Başta Bornova, Kemalpaşa, Buca, Karabağlar olmak üzere İzmir’in pek çok bölgesinde mevlit okutuldu, lokma dağıtıldı ve Muhsin Yazıcıoğlu dualarla anıldı.

Etkinlikler Büyük Birlik Partisi İzmir İl Başkanlığında cumartesi günü düzenlenen konferans ile son buldu.

Konferansta BBP İl Başkanı Erdem Öksüz de bir konuşma yaptı. Konuşmasında Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurduğu fikriyatın siyasi arenadaki temsilcisinin Büyük Birlik Partisi olduğuna vurgu yapan Öksüz “Emanet bıraktığı partisine ve Alperen Ocaklarına sahip çıkmanın bugün Muhsin Yazıcıoğlu’na yapılabilecek en iyi arkadaşlık olacağını” ifade etti.

 

Konferansta Alperen Ocakları İl Başkanı Eyüp Kuzucu da bir konuşma yaptı.

‘’Zulüm Azrail olsa hep hakkı tutacağım mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir mısralarını hayatının her alanına yaymış 18’li yaşlarında yüreğine düşen İ’lay-ı Kelimetullah için Nizam-ı Alem davasının ateşini ömrü boyunca sürdürmüş ve bu ateşi de bundan 12 yıl önce 5 Mart 2009 yılında Maraş’ın Keş Dağlarında helikopterinin düşürülmesi neticesinde karlar altında kalarak söneceğine inanan, o hain çetelerin tuzaklarını bir bir yıkarak, o ateşin sönmediğini göstereceğiz.’’ diyen Eyüp KUZUCU sözlerinin devamında ‘’Ya Muhsin olacağız ya Muhsin yetiştireceğiz. İçimizde kalan Şehit Muhsin YAZICIOĞLU’na kalan vefa borcumuzu en iyi ortamlarda en iyi şekilde dile getireceğiz. Bundan sonra üşümeyeceğiz kalbimizdeki dava aşkı yandıkça bizler üşümeyeceğiz ve bunu da hep ileriye taşıyacağız.’’