El ele Vakfı Genel Başkanı Cengiz Hocazade, Almanya’dan yola çıkan yardım tırını karşılamak için geldiği İzmir’de Alsancak Hocazade camisine uğradı. El ele Genel Başkanı, Alsancak Hocazade camisinde engelliler için çeşitli noktalara rampa yaptıran cami hocası Ahmet Kuzgun’a teşekkür etti. El ele Genel Başkanı Cengiz Hocazade ve El ele Berlin Başkanı Tülay Demircan Koyuncu Alsancak Cami Hocası Ahmet Kuzgun’a engelliler konusunda duyarlılığından ötürü El ele Onur Madalyası, teşekkür plaketi ve
çiçek takdim etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

El ele haber merkezinin gündeme taşıdığı bir ihtiyaç üzerine harekete geçen Alsancak Hocazade Camisi yetkilileri, engellilerin camiye girip ibadetini yapabilmesi için gerekli çalışmaları tamamladı.
Bu duyarlılık karşısında etkilendiklerini söyleyen El ele Genel Başkanı Cengiz Hocazade, El ele Vakfı Genel Sekreteri ve Berlin Başkanı Tülay Demircan Koyuncu ile El ele Akdeniz Bölge Başkanı Hanife Uğur camiyi ziyaret ederek imam Ahmet Kuzgun’a teşekkür plaketinin yanısıra El ele Onur Madalyası takdim ettiler.

El ele Vakfı Genel Başkanı Cengiz Hocazade, Alsancak Hocazade Camisi İmamı Ahmet Kuzgun

Konuyla ilgili Alsancak Camisi’ne gelerek açıklama yapan El ele Genel Başkanı Cengiz Hocazade, “Camimizde uzun yıllardır yapılmayan, engellilerin ihtiyacı olan rampaların bu kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmaları ve ibadetlerini yapabilmeleri için hizmete sunulması çok önemli bir gelişmedir. Biz bu hizmetin yapılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Gördükki gerçekten de engellilerimiz için büyük bir adım atılmış. Bu konuda taşın altına elini koyan cami hocamız Ahmet Kuzgun beyefendiye El ele Onur Madalyası ve teşekkür plaketi takdim ettik. Hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Tüm engelli kardeşlerimizi ibadetlerini yapabilmeleri için Hocazade Camisine bekliyoruz.” dedi.
Alsancak Hocazade Camisi baş imamı Ahmet Kuzgun ise “Hocazade Vakfı’nın da yardımlarıyla, himmetleriyle engelli kardeşlerimiz için bu çalışmayı yaptık. Aynı zamnanda yaşlılar için de bu iyi oldu. Böylece engeller kalkmış oldu, engelli kardeşlerimiz gelebilirler, ibadetlerini yapabilirler.Bu konuda sıkıntı kalmamış oldu. Cengiz Hocazade Başkanımızın da Almanya’dan buraya etkisi büyük oldu. Bu şekilde hepberaber bu işi halletmiş olduk. Birlikte rahmet vardır, Allah vesile olanlardan razı olsun.” diye konuştu.