Erdoğan kilisenin temelini attı: Yeni bir zenginlik olarak görüyorum

Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi temelini atan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mor Efrem Süryani Kadim Kilisesi’ni İstanbul için yeni bir zenginlik olarak görüyorum.” dedi.

AKP Genel Başkanı ve  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Süryani Kadim Vakfı Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi temel atma töreninde konuştu. Erdoğan, Mor Efrem Süryani Kadim Kilisesi’nin inşaatının iki yıl içinde tamamlanacağını bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mor Efrem Süryani Kadim Kilisesi’ni İstanbul için yeni bir zenginlik olarak görüyorum.” ifadesini kullandı. Erdoğan’ın konuşmasının ardından kilisenin temeli atıldı.

Erdoğan, Yeşilköy’deki İstanbul Süryani Kadim Vakfı Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi temel atma törenindeki konuşmasında, kilisenin Süryani cemaatine ve İstanbul’a kazandırılmasında emeği geçenleri tebrik etti.

‘2 BİN YILDIR İLK KEZ BİZE BÖYLE BİR JEST YAPILDI’

İstanbul-Ankara Süryani Kadim Kilisesi Metropoliti Mor Filüksinos Yusuf Çetin ise törende yaptığı konuşmasında, devlet bazında 2 bin yıldır ilk kez kendilerine böyle bir jest yapıldığını dile getirdi.

Süryani Kadim Vakfı Başkan Yardımcısı Kenan Gürdal da “10 seneden bu yana kilise için çaba harcıyoruz. Başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın iradesi ile gerçekleştirdiğimiz kilisemizin inşaatı toplumumuzda büyük sevinç ve mutluluğa neden olmuştu” diye konuştu.

https://www.milligazete.com.tr/haber/2956261/erdogan-kilisenin-temelini-atti-yeni-bir-zenginlik-olarak-goruyorum