Narlıdere Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri ile dikkat çeken Narlıdere AKM’yi baştan sona yeniledi. Tesis içindeki düğün salonu kapatıldı, kurs ve eğitim salonları yenilendi. AKM girişinde fuaye ve bekleme alanı oluşturuldu. Başkan Ali Engin “Narlıderemizi kültür ve sanatın başkenti yapmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

200 KİŞİLİK NİKAH SALONU YAPILDI

İzmir’de  çok  sayıda sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapan Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi baştan sona yenilendi. Narlıdere’yi kültür ve sanatın başkenti yapma yolunda yürütülen çalışmalar kapsamında ilk olarak AKM’nin giriş katı yenilendi. Fuaye ve bekleme alanı oluşturuldu. Yine giriş katta 200 kişilik Nikah ve Seminer Salonu yapıldı.

DÜĞÜN SALONU KAPATILDI

Kapatılan düğün salonu yerine ise İzmir’in en modern Sergi Salonu tasarlandı. Sergi Salonu’nun Şubat ortasında açılacağı belirtildi. Kurs ve eğitim salonlarının sayısı artırıldı. 21 kursta, kursiyer sayısı bin 100’e yükseltildi. Meclis Salonu da baştan sona yenilendi ve işlevsel hale getirildi.

“DAHA KONFORLU VE MODERN BİR HALE GELDİ”

Narlıdere Belediye Başkanı  Ali Engin “Yapılan çalışmalar sonucu kültür merkezimizi yeniledik, daha konforlu ve modern koşullar oluşturduk. Daha fazla kültürel aktiviteye ev sahipliği yapmak için elverişli hale getirdik. Tüm vatandaşlarımızı AKM’deki etkinliklerimize bekliyoruz.