23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Narlıdere’de de büyük coşkuyla kutlandı. Narlıdere Mahalle Meclisleri ve mahalle muhtarlarının organize ettiği, belediyenin de destek verdiği Çocuk Şenliği’ne yüzlerce çocuk katıldı. Başkan Ali Engin “Tüm hizmetlerimizi çocuklarımız için yapacağız. Şenliğimizde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

HEDİYELER DAĞITILDI, YÜZLER GÜLDÜ

Narlıdere, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Pir Sultan Abdal Parkı’nda düzenlenen Çocuk Şenliği ile kutladı. Narlıdere Belediyesi, Mahalle Meclisleri ve Mahalle Muhtarlarının işbirliğinde, düzenlenen şenliğe yüzlerce çocuk ve aileleri katıldı. Dev kaydıraklar, oyun parkları, zıpzıplar ile eğlenceye doyan çocuklar, DJ eşliğinde keyifli saatler yaşadı. Çocuklara ücretsiz Türk Bayrağı, dondurma ve satranç takımı dağıtıldı. Törene Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Narlıdere Kaymakamı Süleyman Hürrem Aksoy, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar da katıldı.

 

“ÇOCUKLARIN BAKIŞ AÇISIYLA YÖNETECEĞİZ”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Biz Narlıdere’yi biraz da çocukların gözünden, onların hayallerine uygun olarak yöneteceğiz. Temennimiz tüm kentlerin, çocukların bakış açısıyla yönetilmesidir. Bugün burada yaşanan arkadaşlığa, samimiyete, barışa ve hoşgörüye, tüm dünyanın ihtiyacı var. Çocuklara gösterilen saygı, geleceğe saygıdır. Çocukları sömürüden, istismardan, şiddetten ve yobazlıktan korumak, ülkeleri, dünyayı, insanlık değerlerini korumaktır. Her türlü işi ve görevi erteleyebilir, bahane bulabiliriz. Ama çocukları asla ihmal edemez, onlar için çalışmaktan vazgeçemeyiz” dedi.

 

Şenlik Komitesi adına konuşan Ilıca Mahalle Muhtarı Önder Demirdöven “Narlıdere’nin Mahalle Meclisleri ve mahalle muhtarları olarak, ilçemiz için faydalı olan ne varsa yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.