Kültürel ve sosyal projelerle öne çıkan Narlıdere Belediyesi şimdi de ilk yardım kursları başlattı. Öğrendiklerini uygulama şansı bulan Narlıdereliler, kurslara büyük ilgi gösterdi. Belediye Başkanı Ali Engin “Hiç ihtiyacımız olmaması dileğiyle, tüm vatandaşlarımızı kursumuza bekliyoruz” dedi.

Narlıdere Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, Narlıdere genelinde yaşayan vatandaşlara yönelik uygulamalı ilk yardım kurslarına başladı. Narlıdere AKM’de başlatılan uygulamalı ve interaktif eğitime çok sayıda vatandaş katıldı. Kurslarda, ilk yardımın temel kuralları konusunda çeşitli bilgiler veriliyor.

ÖNCE TEORİ SONRA PRATİK
Katılımcılar; özellikle ev kazalarında, solunum yolu tıkanmalarında, kanamalarda, yaralanmalarda, kırık, çıkık ve burkulmalarda, acil bakım gerektiren hastalıklarda, zehirlenmelerde, yanık ve donmalarda nasıl davranmaları gerektiği konusunda eğitimler alıyor. Teorik bilgilendirme ile başlayan eğitimler, uygulama ile devam ediyor.

“İHTİYAÇ OLMAMASI DİLEĞİYLE”
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “İlk yardım bilgisi, günlük hayatımızın en önemli olgularından biri. Hiçbir zaman ihtiyacımız olmaması dileğiyle, tüm vatandaşlarımızı kurslarımıza bekliyoruz” dedi.