Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu 25 Ocak 2020 Cumartesi günü, EGİAD toplantı salonunda 403 üyenin katılımıyla gerçekleşti. Bugüne kadar yapılan seçimler arasında en yüksek katılımın sağlandığı seçimde, Nazlı Kayı başkanlığında “Mülkiye İçin Hep Birlikte” grubu 238 oy alırken, Dr. Ayhan Bülent Toptaş liderliğindeki “Mülkiye İçin Birlik” grubu 163 oy aldı. Seçim sonucunda Nazlı Kayı başkanlığında “Mülkiye İçin Hep Birlikte” grubu kazandı.

Nazlı Kayı’ın başkanlığında oluşturulan yeni yönetimde Mete Hüsünbeyi İkinci Başkan, Neslihan Uyanık Sayman, Levent Özkardeş Genel Sekreter, Tayfun Şenol Üye olarak görev alırken Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi’nin yeni Başkanı Nazlı Kayı Genel Kurul sonrası yaptığı açıklamada “Öncelikle bu güne kadar Şubemizde görev almış yönetimlere yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Bizler yeni yönetim olarak bir hayal kurduk. Toplumsal sorunlara sahip çıkan, çevreye duyarlı, şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışıyla yola çıktık. Mülkiye değerleriyle kent yaşamına katkı sağlayan; bilimin, sanatın, kültürün daha da öne çıktığı; öğrencilerine ve mezunlarına destek olan; duayen Mülkiyeli büyüklerimizin tecrübeleriyle genç Mülkiyeli mezunlarımızın enerjisini bir araya getirmeyi hedefleyen katılımcı projelerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Tüm Mülkiyeliler ve Mülkiye dostlarının desteğiyle güzel hizmetler vereceğimizi umuyorum.” dedi.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Asena Gülmez, Cihangir Çakmak, Yusuf Sarar, Ali Şahin Akbulut ve Tarık Serin olurken; Denetim Kurulu Asil Üyeler Kutret Ulutürk, Nilgün Eser, Prof. Jülide Kesken’den, Denetim Kurulu Yedek Üyeleri ise Murat Koğacıoğlu, Nazik Işık ve Ruhisu Can Al’dan oluştu.