Karaburun Belediyesi’nin geleneksel hâle getirdiği, “Denizin en mavisi, levreğin en tazesi” sloganıyla düzenlenen 11’inci Levrek Avı Yarışması, 1-2 Şubat 2020 tarihleri arasında Mordoğan 1 No’lu Balıkçı Barınağı’nda yapıldı.
İzmir’den ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen bine yakın amatör deniz tutkununu buluşturan yarışmaya, Deniz Dükkânı ve Lahur Marine firmaları sponsor oldu. Karaburun Belediyesi’nin web sitesi üzerinden alınan bine yakın başvuru ile bu yıl rekor kırılırken, yarışmacılar ve aileleri keyifli bir hafta sonu geçirdi.

LEVREKLİ SOHBETLER

Birbirinden güzel öğretici ve eğlenceli konularda söyleşilerin de gerçekleştirildiği 11. Mordoğan Levrek Avı Yarışması’nda, Doç. Dr. Ahmet Uhri, Öğretim Görevlisi Mustafa Özbaş, Gazeteci Nedim Atilla, Soner Birgül ve Kaan Özden, balıkçılık ve levrek ile ilgili konularda katılımcıları bilgilendirdi.

“AMAÇ FARKINDALIK YARATMAK”

Türkiye’nin en temiz denizine sahip olan Karaburun’un doğal zenginliklerine ilişkin farkındalık yaratmayı amaçladıklarını dile getiren İlkay Girgin Erdoğan, etkinliğinin adında ‘yarışma’ kelimesinin bulunmasına rağmen, temel amacın, “Türkiye’nin mavi vatanı” olan denizlerin korunması olduğunu söyledi.