Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) İzmir Şubesi düzenlenen törenle açıldı.
Şubeleşme çalışmalarına devam eden KONSİAD’ın İzmir Şubesi’nin açılışına belediye başkanları, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.
2019 yılı ikinci yarısından itibaren şubeleşme çalışmalarına başladıklarını ve kısa sürede yönetim kurulunu oluşturduklarını ifade eden KONSİAD İzmir Şube Başkanı Metin Arıcı, “İzmir’de hemşehri derneklerimiz, vakfımız ve hatta işadamları derneklerimiz mevcut. Onların da başkanlarının içerisinde Konyalı olanlar var. Bizim amacımız Konyalı hemşehrilerimizle bir araya gelmek, istişareler yapmak; farklı şehirlerde hatta farklı ülkelerde ticaret yapma isteği olan iş adamlarımızın birbirleriyle iletişime geçmelerini sağlamak” diye konuştu.
Arıcı, çalışmalarına verdiği desteklerden dolayı KONFED-KONVAK Genel Başkanı Mehmet Aydoğan’a da teşekkürlerini iletti.
“Ülkemize değer katmaya devam edeceğiz”
KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik ise İzmir’in sanayi ve iş dünyası için büyük bir potansiyel oluşturduğunu ve KONSİAD olarak bu konuda üzerlerine düşen sorumlulukların farkında olduklarını belirterek “Belirlediğimiz hedefler doğrultusunda sarsılmaz bir inançla çalışmaya, üretmeye ve ülkemize değer katmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Sanayici ve iş insanı olarak yatırım ve üretim hedeflerinden asla vazgeçmeyeceklerini dile getiren Kemal Çelik, “Yenilikçi ve rekabetçi bir üretim anlayışının hakim kılmalıyız. Katma değeri yüksek üretimler yapmalıyız. İhracat odaklı çalışmalıyız. Bütün bunları ortak akıl, bilgi ve tecrübe paylaşımı ve güçbirliği ile başaracağız” dedi.
Başkan Çelik, KONSİAD olarak sanayi ve iş dünyası faaliyetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerine de önem verdiklerinin altını çizdi.