Kemalpaşa Ören’de bulunan kiraz alım merkezi Kemalpaşa Belediyesi tarafından yıkıldı. Eski kiraz alım merkezinin yerine daha modern bir tesis kurulması çalışmalarına başlandı.

Üreticinin daha sağlıklı koşullarda ürünlerini satması, pazarın bir noktada toplanması için çalışmalarına başlayan Kemalpaşa Belediyesi, Ören’de bir projeyi daha başlattı. Kemalpaşa Belediyesi kiraz alım 1200 metrekare alan üzerine kuluna tesis, 3 bloktan oluşacak. 22 dükkan ile hizmet verecek merkezde kafeterya da yer alacak.

ÜRETİCİMİZE TAM DESTEK VERİYORUZ
Kirazın başkenti olarak anılan Kemalpaşa’da üreticilere yakışan bir alım merkezi yaptıklarını belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, “Bilindiği üzere tarımsal ihracat denilince Kemalpaşa’da akla ilk gelen kirazdır. Kemalpaşa Türkiye’deki kirazın yüzde 12’sini, İzmir’ ise yüzde 84-85’ini karşılıyor. İlçemizi Türkiye’deki kirazın başkenti olarak tanımlıyorum. Belediye olarak üreticimize desteğimizi sonuna kadar vermek, cebine biraz daha fazla para girmesini sağlamaya çalışıyoruz. Önümüzdeki sezona yetiştirmeye çalıştığımız kiraz alım merkezi ile vatandaşın ihtiyaçlarına karşılık verecek. Esnafımız da daha sağlıklı şartlarda hizmet vermiş olacak. Bununla da yetinmeyeceğiz. İlçemizde farklı noktalarında kiraz alım yerleri yaparak üreticimizin daha iyi koşullarda ürünlerini satmasını sağlayacağız” diye konuştu.