Güzelbahçe Belediye’nin 2019 Eylül meclisinde almış olduğu ‘Her Güzelbahçeli İçin 1 Fidan’ kampanyasının ilk dikimi gerçekleşti.

Güzelbahçe Belediyesi’nin fidan kampanyası için Payamlı Mahallesinde belirlenen 22 dönümlük alana 500 zeytin fidanı dikimi yapıldı. Dikime Güzelbahçe Kaymakamı Hüseyin Kulözü, Garnizon Komutanı Topçu Albay Feridun İşler,Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, CHP İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen,STK temsilcileri, kurum amirleri, belediye personelleri ve Güzelbahçeliler katıldı.

‘Bir Fidan Bin umutla yola çıktık’
Güzelbahçe’nin yeşille mavinin buluştuğu kent kimliğini bozmadan gelecek nesillere aktarmak istediklerini söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Güzel bir kampanyada buluşmak ve doğayla iç içe geleceğimizin teminatı çocuklarımızı için yeşil bir kent bırakmak bizlerin görevi. Bu fidanlar büyüyüp asırlık ağaçlar haline geldiğinde ne kadar doğru bir iş yaptığımızı çocuklarımız görmüş olacak. Kampanyanın temeli ‘her Güzelbahçeli için 1 fidan’ kampanyası. Biz bu kampanyanın ilk dikimini gerçekleştirmiş oluyoruz. Payamlı Köyünündeki belediye arazisine bugün 500 zeytin fidanı dikerek kampanyanın startını vermiş olduk. Bu kampanyayı daha da büyütmek için tüm vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Zeytin ağacı ağır ve zahmetli büyümesine karşın uzun ömürlü ve dayanıklı bir ağaçtır. Bu nedenle adı mitoloji ve botanikte ‘Ölümsüz Ağaç’ olarak geçer. Zeytin ağacı bereketli bir ağaçtır. Bizlerde ilk dikimimizi zeytin ağacıyla başlattık. Fidan dikim kampanyamız devam edecek Güzelbahçe’mizde dikim yapacağımız birçok alan mevcut. Zamanı gelince o alanları da ağaçlandıracağız” dedi.

Güzelbahçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Başkanı İnce zeytin fidanı dikerek kampanyayı başlatmış oldular.