Yerli ve milli sermayenin en güzel örneklerinden biri olan İzmir Jeotermal A.Ş. , fatura borcu olan İzmirlilerin evlerini ısıtmak için kullandıkları sıcak suyu kesmeye başladı.
1-2 aylık fatura borcu olduğunu söyleyen bir İzmirli, yeni yılın ilk gününde evini ısıtamadığını söyleyerek İzmirport haber merkezine isyanını anlattı.
Pandemi döneminde borç olsa da jeotermal enerjinin hiç bir şekilde kesilmediğini aktaran Jeotermal A.Ş. mağduru, ikinci faturadan bir gün geçince haber verilmeden evine gelen termal sıcak su sayacının kurumca kapatıldığını ifade ederek şunları söyledi:
Jeotermal enerji başladığı 90’lı yıllardan beri aboneyim ve evimi bu enerji ile ısıtıyorum. İlk başta kayıt olurken bizden dünya kadar dolar/mark para aldılar. Şimdi ise böylesi bir dönemde haber vermeden, posta kutusuna bir kere uyarı belirten bir evrak bırakmadan, zile basmadan enerji sayacımı kapatmışlar. Yönetim  kurulu başkanının İzmir Valisi’nin yaptığı, yönetim kurulu üyeleri arasında Tunç Soyer ve Fatma Çalkaya gibi belediye başkanları olan bir kuruma pandemi zamanı böyle bir işlem hiç yakışmıyor. İnsanlar sokağa çıkma yasağı varken nasıl para kazansın ve faturasını ödesin? Devlet şefkati bu olmamalı. Bizden ilk kez abone olurken ödediğimiz ücretler ne için alındı? Kış günü, pandemi varken sokağa çıkma yasağı varken bu yapılır mı? Yazıklar olsun bu anlayışa. Neden kesildiğini veznedeki çalışana sordum bu ay başladı dedi. İçeriye girip bir başka yetkiliye sordum önce cevap veremedi sonra sadece pandemi zamanında kesilmiyordu dedi. Sanki pandemi sona erdi! Bu kararı alarak insanların evini kış gününde soğuğa hapseden anlayışsızlığı Allah’a havale ediyorum.
İŞTE YÖNETİM KURULU