Mustafa Tuğrul Edis’in 12. kitabı “Yaşamak ya da Yaşadığını Sanmak”, Şubat ayında okurlarla buluştu. Yeni kitabında günlük yaşamda içinde yaşadığımız pek çok farklı kavramı düşey ve yatay ekseninde karşılaştırmalı olarak ele alırken, çok farklı gözlemlerle dolu, her bir konu üzerinde fikir yürüteceğiniz, keyifle okunacak bir kitap ortaya çıktı.

“Yaşamak ya da Yaşadığını Sanmak” kitabında, düşey ve yatayın yalnızca bir konum, bir çizgi, bir kavram ve bir boyut olmadığının, hayatın akışını yöneten ve insanın geleceğini belirleyen güç merkezleri olduğunun altını çiziyor. Edis, “Hepimizin akıp giden zaman içinde düşeye ve yataya yakın olduğumuz dönemler söz konusudur. Çoğunda bunun farkında bile olmadan, bunu net olarak ayırmadan yaşamımızı sürdürürüz” diyor.

Mustafa Tuğrul Edis kimdir?
1964 yılında Edirne’de doğdu. Çocukluğu İzmir çevresinde geçti. 1981 yılında İzmir Atatürk Lisesi matematik bölümünden mezun oldu. Ege Üniversitesi’ni Tekstil Yüksek Mühendisi olarak bitirdi. Dergilerde şiirleri, denemeleri yayımlandı. İlk şiir kitabını 1998 yılında çıkardı. Sonraki yıllarda şiir kitapları ve paradokslar yazdı. 2006 yılında bir fotoğraf sergisi açtı. Uzun yıllar boyunca uluslararası faaliyet gösteren yabancı firmalarda görev aldı.