İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “4 Şubat Dünya Kanser Günü” kapsamında “Erken Teşhis Hayat Kurtarır” temalı portre fotoğraf sergisi açıldı.

Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü işbirliği ile hazırlanan sergi tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak hayata geçirildi. İzmir’de de Karşıyaka Mavi Bahçe Alışveriş Merkezinde açılan sergide; erken teşhis sayesinde kanser tedavisinde başarılı olmuş kişilerin olumlu duygularının yansıtıldığı portre fotoğrafları sergilendi.

Diğer taraftan, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Kanser Birimi tarafından sergi alanına kurulan stantta, Kanserin erken teşhisi için kişinin herhangi bir yakınması olmasa dahi rahim ağzı, meme, kalın bağırsak ve prostat kanserleri için kanser tarama testleri yaptırmasının önem taşıdığına dair bilgiler verildi. Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezlerinin (KETEM) faaliyetlerinden bahsedildi.

İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop Fotoğraf Sergisinin ilk gününde yaptığı ziyarette sergilenen fotoğrafları inceledi. Op. Dr. M. Burak Öztop, düzenlenen serginin kanserle mücadelede erken teşhisin, tedavi sürecine sağlayacağı katkı konusunda vatandaşların farkındalığını artırmak ve onları bilgilendirmek amacıyla oldukça faydalı olduğunu belirtti.

“Erken Teşhis Hayat Kurtarır” Fotoğraf Sergisinin 09 Şubat 2020 Pazar günü akşam saatlerine kadar açık kalacağı bildirildi.