Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ni değerlendirdi. Erdoğan, “Bu seçimlerden AK Parti olarak tıpkı 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana hep olduğu gibi yine açık ara birinci parti olarak çıktık. MHP ile birlikte ittifaklar bazında da birinci olduk” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonuçlarını takip ettiği Tarabya’daki Huber Köşkün’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri’ni demokratik bir olgunluk içinde tamamladığını belirten Erdoğan, milletin bir kez daha iradesini oldukça yüksek bir katılım oranıyla sandığa yansıttığını söyledi.

Erdoğan, seçim sonuçlarının ülkeye, millete, şehirlere, mahallelere hayırlı olmasını dileyerek, şunları söyledi:

“Artık yavaş yavaş şekillenmeye başlayan sonuçlara göre, şehirlerimizi yönetme sorumluluğunu üstlenecek olan büyükşehir, il, ilçe tüm belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimiz, mahalle ve köylerimizde göreve gelen muhtarlarımız görevlerini üstlenecekler, hepsini tebrik ediyorum. Biraz sonra Ankara’ya hareket edeceğim ve genel merkezimizde artık geleneksel hale gelmiş olan balkon konuşmamızı yaparak, seçim sonuçlarını Ankara’da değerlendireceğim.”