Saadet Partisi İzmir Teşkilatının divan toplantısına katılan Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Aydın, Türkiye’nin beka problemini gidermenin birincil yolunun ülkedeki kucaklaşmayı, helalleşmeyi, normalleşmeyi temin etmek olduğunu söyledi.

Saadet Partisi’nin Karabağlar Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan İzmir İl Divan Toplantısı’na katılan Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, ayrılıkların bir kenara bırakılması gerektiğini belirtti. Aydın, “Bizim ihtiyacımız ülkemizin birliği, beraberliği, kardeşliğidir. Görüşümüz, tarafımız, yaşam tarzımız ne olursa olsun, en büyük ihtiyacımız budur. Saadet Partisi olarak her kesimle oturup konuşabiliyoruz, müzakere edebiliyoruz. Kimseyi ayrı olarak görmüyoruz. Biz diğer partilerin fikriyatına karşıyız. Ama diğer partilerde yer alan kişilerin şahıslarına karşı değiliz. Ötekileştirerek sorunlarımızı asla çözemeyiz. Saadet Partisi olarak birleştirici siyasetimizden taviz vermeyeceğiz. Bunu yaptığımızdan dolayı bize ‘Çizginizi bozdunuz. Erbakan Hocanızın kemiklerini sızlatıyorsunuz’ diyorlar. Biz Hocamızın kemikleri ile değil, fikirleri ile
ilgileniyoruz. Hocamızın naaşını arayan varsa İstanbul’da Merkez Efendi Kabristanı’ndadır. Ama Hocamızın manasını, davasını, hedeflerini, ilkelerini arayan varsa, Saadet Partisi’ndedir. ” diye konuştu.

Laik olsa ne olur, dindar olsa ne olur
Saadet Partisi olarak Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı üzerinden yapılan siyaseti kabul etmediklerini kaydeden Aydın, “Ama aynı şekilde biz Recep Tayyip Erdoğan hayranlığı üzerinden yapılan siyasete de karşıyız. Bu mesele şahıs meselesi değildir. Parti meselesi değildir. Bizim meselemiz şahısları, iktidarları değiştirmek değildir. Bizim meselemiz bozuk düzeni değiştirmektir. Sistem bozuk olduktan sonra sistemin başındaki adam laik olsa ne olur, dindar olsa ne olur, milliyetçi olsa ne olur.” ifadelerini kullandı.