İzmir’in Çeşme ilçesinde 30 Ağustos Zafer bayramı nedeniyle deniz ortasında dev  Türk bayrağı açtılar.
İzmir’in sevilen sanatçılarından Mikrop Hikmet lakaplı Hikmet Durmuş sevenleri ile farklı bir etkinliğe imza attı. Mikrop Hikmet ile Biz Bize Yeteriz adı altında sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren grup üyeleri Sosyal medya üzerinden bir araya geldi.
Denizin içinde Bayrak şöleni yaşandı.
Ellerine bayrakla ile bir tekne ile denize açılan tatilciler Mavi Koy ‘da demir attı. Dev bayrak denize atlayan yaklaşık 60 kişi tarafından açıldı. Mikrop Hikmet’in anlamlı sözler ver sloganı ile coşku doruğa ulaştı. Çalınan marşlara hep bir ağızdan eşlik edildi.
Denizin mavisi ile bütünleşen Kırmızı Beyaz bayrak herkesi duygulandırdı. Bu manzara karşısında gözyaşlarını tutamayanlar oldu.
Mikrop Hikmet ” 30 Ağustos’ta şehit ve gazilere minnettarlıklarını göstermek için böyle bir etkinlik düzenliyoruz.  Emperyalizme karşı verdiğimiz savaşın, zaferle biten bu yıldönümünü coşku ile ulusça kutluyoruz. Aydınlık yarınlar için birlik beraberlik ve bu ülkede yaşayan herkesin kardeşliğini pekiştirmek istiyoruz” dedi..
Özcan Gencelli ” Biz bu etkinliği her yıl yapıyoruz ve bu bir gelenek haline geldi. Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına minnettarız dedi.