AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı, Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın 31 Mart yerel seçimlerinden önce söz vermesine rağmen aradan geçen 10 aylık sürede hala yapımına başlamadığı tüm projeleri tek tek belirleyerek, rapor haline getirdi. Başkan Tugay’ın, seçimden önce kamuoyuna duyurduğu birçok projeyi, belediyenin bütçe taslağına bile almadığını belirten AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, hazırlanan raporu CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Murat Serdar Koç’a teslim etme kararı aldıklarını belirtti. Önümüzdeki hafta CHP’li Koç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak istediklerini belirten Çiftçioğlu, “Yeni seçilen CHP Karşıyaka İlçe Örgütü’nü, Başkan Tugay’ı kendine getirme noktasında bir fırsat olarak görmek istiyoruz. Yerel yönetimlerin çalışma mevzuatını bile bilmeyen Tugay, şahsi beklentileri olan kişiler tarafınca yanlış yönlendiriliyor. İnşallah bu duruma bir son verilir” dedi.

HEP BİRLİKTE, VERİLEN SÖZLERİN TAKİPÇİSİ OLMALIYIZ

Başkan İsmail Çiftçioğlu, görev süresinde bir yıla yaklaşan Başkan Tugay’ın seçim döneminde verdiği vaatlerin tamamına yakınını gündeme getirmediğini belirtti. Başkan Çiftçioğlu, “Başkan Tugay, hazırladığı 5 yıllık eylem planı ve önümüzdeki 3 yıllık tahmini bütçe taslağında, kendi vaatlerine bile yer vermedi. Karşıyaka’mız bir yılını kaybetti. 4 yıl daha kaybetmemesi için bizimle birlikte CHP İlçe Örgütü’nün de kolları sıvaması gerekiyor. Cemil Tugay’ın seçim döneminde yazılı ve görsel medyada vermiş olduğu vaatlerini, dosya halinde Koç’a sunacağız. Cemil Tugay’ın sözlerini yerine getirmesi noktasında Koç’un da destek vermesi gerekiyor. Çünkü bu vaatler Karşıyaka halkına, hepimize verildi. Hep birlikte, verilen bu sözlerin takipçisi olmalıyız” dedi.

Ayrıca randevu talebinin Ak Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı tarafından çekilen faks ile CHP Karşıyaka İlçe Örgütü’ne iletildiği bildirildi.