Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Fotopya iş birliğiyle bu yıl yedincisini düzenlenen ‘Sosyal Uyum Kareleri’ temalı fotoğraf yarışması başlıyor.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım’ın, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Fotopya iş birliğiyle 2013 yılından bu yana düzenlediği ve geleneksel hale gelen fotoğraf yarışması için başvurular başladı. Ulusal yarışma statüsüne sahip olan fotoğraf yarışmalarına, geride kalan 6 yıl içinde, 15.000’i aşkın yetişkin ve 100’ü aşkın okuldan 10.000 genç katıldı.

Bugüne kadar ‘Gülümseten Kareler’, ‘Dostluk Kareleri’, ‘Çocuk Hakları’, ‘Hayvan Hakları’, ‘Sevgi Kareleri’ ve ‘Sanat Kareleri’ temalarıyla gerçekleştirilen yarışmanın bu yılki konusu ‘Sosyal Uyum Kareleri’ oldu. Toplumda sosyal ilişkilerin temelini oluşturan ve devamlılığını sağlayan uyuma dikkat çekmeyi amaçlayan ‘Sosyal Uyum Kareleri’ temasıyla tüm farklılıklarla bir arada yaşamanın getirdiği zenginliği sergilemek amaçlanıyor.

Sonuçlar 10 Mayıs’ta açıklanacak

Türkiye genelinden ve her yaştan fotoğraf severin katılımına açık olan yarışmaya başvurular 26 Nisan 2019 tarihine kadar devam edecek. Başvurularhttp://www.fotopya.com adresinden yapılacak, sonuçlar ise 10 Mayıs’ta açıklanacak.

18 yaş üstü yetişkinlerin yanı sıra lise ve ortaokul öğrencilerinin de katılabileceği yarışmada, 18 yaş üstü kazanan kategorisinde birinciye 3.500 TL, ikinciye 2.500 TL, üçüncüye ise 1.500 TL değerinde hediye çeki verilecek. Lise öğrencileri kategorisinde ise birinciye 2.000 TL, ikinciye 1.500 TL, üçüncüye 1.000 TL değerinde hediye çeki; ortaokul öğrencileri kategorisinde birinciye 1.500 TL, ikinciye 1.000 TL, üçüncüye ise 750 TL değerinde çek hediye edilecek. Ayrıca birçok katılımcı da mansiyon ve sergileme ödülü kazanacak.