Edremit Körfezinde Zeytin hasadı Başladı. Anbarlıoğlu Zeytinyağı Fabrikasında Erken hasat zeytinyağının üretimini gerçekleştirdik.

haber: http://turkiyegunlugu.net/

Edremit Körfezinde Zeytin hasadı son hızla devam etmektedir. Bu yıl genel olarak rekolte düşük . Azına bereket dedik zeytin hasatına başladık. Anbarlıoğlu Zeytinyağı Fabrikasında Erken hasat zeytinyağının üretimini gerçekleştirdik. Anbarlıoğlu zeytinyağı fabrikası Modern ve hijyenik şartlarda çalışmaktadır. Zeytin hasatında stihl marka bataryalı makinayı Mustafa Salı ve eşi Çağla Salı başarılı bir şekilde kullandı. Emeklerine sağlık. Zeytin üreticileri sırıkla hasattan vazgeçmeye başladı. Teknoloji ile birlikte daha rahat çalışmanın yanında zeytin ağaçlarının daha az zarar görmesi de nedenler arasındadır.

Zeytinyağı üreticilerin ortak problemleri internet ve sosyal medyada 60 ve 70 liraya 5 litre zeytinyağının satılması. Maliyetlerin her gün artması nedeniyle zor günler geçiren üreticiler bu konuyu özellikle dile getirmemizi istediler. Güneş doğmadan zeytin bahçelerine gidiyoruz. Bu kadar emek veriyoruz. Aynı zamanda  Haksız kazanç sağlayan üretici olmayanlarla mücadele ediyoruz. Yukardaki fiyatlardan satılan zeytinyağların yenmesi mümkün değil. Yenildiği takdirde insan sağlığına zararlı olacaktır.