Sun Tekstil Ege Bölgesi İhracat Lideri!

0
5

2018 yılında gerçekleştirdiği ihracat ile Sun Tekstil, Ege Bölgesinde gerçekleşen hazır giyim ve konfeksiyon ihracatını bölge lideri olmuştur.

İhracat ve istihdama en önemli ekonomik katkıyı yaratan hazır giyim ve konfeksiyon sektörü, 2018 yılında Ege Bölgesi’nde % 7 büyüme ile ihracat gerçekleşti. Her yıl olduğu gibi bu yılda Ege Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği başarılı geçen 2018 yılında Ege Bölgesin de 2 milyon dolar üzeri ihracat gerçekleştiren firmaları ödüllendirdi.

“Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatının Yıldızları” ödülleri Platin, Altın, Gümüş ve Bronz kategorilerinde gerçekleştirilen ihracata göre dağıtılıyor. Sun Tekstil bu yıl da bölgedeki tüm firmalar arasında en yüksek ihracatı gerçekleştiren firma olarak ödüllendirildi. Bölgenin ihracat lideri olan Sun Tekstil 2 milyon dolar ve üzeri ihracat yapan 85 firma arasında Platin Kategorisinde ödül aldı.

Ege İhracatçı Birlikleri’nde düzenlenen, “Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatının Yıldızları” ödül töreninde firma adına ödülü Sun Tekstil Genel Müdürü Sayın Melis Vekiloğlu, EHKİB Başkanı Burak Sertbaş ve EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi tarafından aldı.