Nurgül Özmen

Merhaba.

Adım Nurgül Özmen, Yüksek Hemşireyim. Henüz ilk yazı olduğu için kendimi tanıtarak sizlerle selamlaşmak istedim. Uzun yıllar Ege Üniversitesi’nde görev yaptıktan sonra emekli oldum ve yaşlı hizmetleri alanında çalışma hayatıma devam ettim. Bir kadın hangi yaşta olursa olsun kendi başına ayakta durabilmeli, bu çok önemli, hele bizim gibi özel anneler için daha da önemli. Biri 33, diğeri 24 yaşında iki erkek çocuğum var. Büyük olanının adı Kemal, engelli, hem yürümekte, hem de konuşmakta güçlükleri var. O’nun sayesinde iş hayatına atıldım. İyi ki öyle yapmışım, evde ve iş yerinde hep yan yanayız.

Bornova NUREL-1 ile Çiğli NUREL-2 Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nin sahibiyim. Her iki huzurevinde de 25‘er yaşlımız hizmet alıyor. Sıcak bir aile ortamında toplamda 50 yaşlımızın iyi ve kötü günlerine ortak olarak yaşamımızı sürdürüyoruz.

Yaşlı ve engelli hizmetleri dünyasında edindiğim tecrübelerimi sizlerle de paylaşma istediğindeyim. Özellikle engelli annelerin ağzı dili olmak istiyorum. Sıkı takipçisi olduğunuz İzmirport’un bu paylaşımlara yer verecek olmasından duyduğum memnuniyeti de ayrıca belirtmek isterim.

Bundan sonraki yazımda görüşmek dileğiyle… Sağlıkla kalın.