“TÜFAD İZMİR” TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU…

0
141
Mahmut Evren

Antalya da 2-6 nisan 2017 tarihleri arasında yapılan “Tüfad Olgunlar Turnuvası” için 2 nisan Pazar akşamı, İzmir TÜFAD kafilesi olarak otobüs ile Atatürk Stadından  saat 23.30 da hareket ettik.

Kafilemizde Başkan Şaban Acarbay ve yönetim ,İzmir TÜFAD Olgunlar futbolcu kadrosu ve konuklar vardı.

Takım teknik direktörlüğünü Hasan Aral ve Hasan Yüksel hoca yaptı. Ben uzun yıllardan beri üstlendiğim Tüfad menajeri olarak kafilede yer aldım.

Her sene genel merkezimizce organize edilen etkinliğe bu sene Türkiye miz den 28 vilayet katıldı.

Bizim yolculuk Pazar akşamı başladı. P.Tesi sabah 8.00 civarı Otelde olduk. Ayni gün Kastamonu ile yaptığımız maçımızı açık ara kazandık.

Salı günü iki maç yaptık. Sabah Adana yı öğleden sonra Diyarbakır ı yendik.

5.nisan Çarşamba günü en zorlu, en uzun gündü…Üç maç yaptık. Sabah 9.30 da berabere biten maçımızda Mersin i uzatma penaltıları ile eledik. Ayni gün 13.30 da Antalya yı yenip,17.30 da İstanbul ile final maçını yaptık.

                “Tüm turnuva boyunca inanılmaz bir neşe ve uyum içinde sahalarda ter döken futbolcu kardeşlerim finallerde İstanbul u yenerek namağlup, Tüfad Türkiye Olgunlar 2017 turnuvası şampiyonu oldular…”

 

 

Bütün futbolcu kardeşlerim, oynadıkları mevkilerde değişerek forma giydiler;

KALE: Özcan- Ümit,

DEFANS: Can-Bülent-İbrahim-Türkay-İnanç-Cem

ORTA SAHA: Ahmet-Mehmet (K)-Yasin-Onur-Mustafa

FORVET: Şükrü-Gökhan Derince-Gökhan Bağımlı

“Yukarıda adı geçen, İzmir  adına forma giyip ter döken bütün sporcu kardeşlerimi sevgi ile yanaklarından öpüyorum. Hep beraber yaşadığımız, kah neşeli, kah gergin dakikalarda yüzümüzü hiç kara çıkarmadılar…”

                “Hele hele  İstanbul u yenip şampiyonluk kupasını aldıkları sıra İzmir Marşımızı söylemeleri beni çok duygulandırdı…”

                “Nasıl duygulanmam be kardeşim;1914 ler de bu vatan için Çanakkale de can pahasına yapılan “Final Maçları” na eşimin dedesi gitmiş ve hala kayıp…”

“Ya benim Varna lı Hamdi dedemle Fevzi Çakmak kardeş çocukları olursa….O zaman duygulanmamak ne mümkün?…Fatihalarım hep onlarla…”

…Doğrusu“ Final Akşamı,kupa töreninde ki katılım, şov, neşe görülmeye değerdi…”

Tüfad Genel Başkanımız İsmail Dilber ile o gece karşılaştığımda ilk ağzımdan çıkan çümle;

                “İsmail Başkanım bir daha böyle güzel bir Şampiyon bulamazsınız” oldu. “Bence de öyle!…”

Arkadaşlar, on seneyi aşkın ayni görevde bulundum. İzmir TÜFAD Olgunlar maçlarına katıldım. Antalya da ayni sahalarda rahmetli Erkan Velioğlu kardeşimle beraber Tüfad İzmir olarak mücadele ettik. Türkiye üçüncüsü olduk.

Karşıyaka efsanesi Cevat Gök Hocam ile pek çok sezon beraber namağlup takımlar kurduk. Kısmet te 2017 Nisan ayında Antalya da kupa almak ta varmış.

“Bu kupayı yıllar boyu İzmir Tüfad bünyesinde emek veren, ter döken tüm Yönetici, Futbolcu ve de Hocalarımıza armağan ediyorum.”

“Ben spor yaşantımda futbolda iki kez Türkiye şampiyonu oldum.  Kupa kaldırdım. Bu sefer üçüncü kez kazandık kupayı.  Emeği geçen tüm sporcu kardeşlerimi gönülden alkışlıyorum.”

“Sağ olun arkadaşlar. Kupa maçlarında ki, Mücadelenizde, Neşenizde, Sahne Şovunuzda mükemmeldi…Ne mutlu  gönülden İzmir liyim diyenlere.”

Sporcu kardeşlerim yanınızda bir büyüğünüz olarak bulunmaktan zevk aldım bunu bilin. Ama aranızda harbiden kıskandıklarımda oldu;

Ümit kardeşim…Bacio Ahmet, kupa gecesi sahnede yaptığınız şov harbiden muhteşemdi .İnanın kıskandım…Ama yine de, Sportif yönünüz kadar alkışladım. Emin olun…

Hepinize ve de tüm spor dostlarıma ”Sağlık ,mutluluk, başarı dolu nice huzurlu günler diliyorum.”