Şımarık Avrupa

0
63
Yener Özkesen

Daha düne kadar Avrupa Birliği’ne girelim diye çırpınıyorduk. İyi ki girmemişiz. AB’nin neyi var? İşte İngiltere bile boşandı. Oysa bizim Türkiye’mizin her şeyi var. Almanya’yı bile Almanya yapan Türkiye değil mi?Hollanda’ya dünyanın en rezil ülkesi desek azdır. Neden mi? Srebrenitsa katliamını unutmadık. Genç, yaşlı, çocuk demeden bacılarımızı duvarlara dayayıp ne kadar edep dışı hareket varsa yaptılar.

Bu yüzden de Arnavut bacılarımız intihar bile etti. Daha bitmedi. Hollanda’nın Türkiye’de 22 milyar dolarlık ithalatı var. İki ülke arasında 6.6 milyar dolarlık dış ticaret hacmi var. Yani küresel yapının içinde bir avuç pirinç kadar ticaretleri var. Hollanda’nın yaptığı işler ne diye sorarsanız. Uyuşturucu başta olmak üzere, Hollanda lale soğanı (bizim yaptığımız) onu bile dışardan alıp dışarı satıyorlar. Kendilerine benzeyen Holstein inekleri ise artık eskidi ve değerlerini yitirdi. Günümüzde daha yeni ırklar tercih edilir oldu.
Daha bitmedi bir ticaretleri var ki onların tam iç yüzünü gösteriyor. Genç genç kadınları vitrinlere çıkarıp anadan üryan, utanmadan bir de 100 Euro, 200 Euro gibi etiketler koymuşlar vitrinlere. Yani seks köleliğinden para kazanoryorlar. İşte size Hollanda ! Bir de kalkmış bize kafa tutuyorlar. Bizim gencecik kızımız Nilsu bile onların terbiyesizliğini yüzüne vuruyor.
Onu bunu bilmem, işin bir diğer yüzü de islamofobi. Gerçekten de bu islamofobi taa bizim AB’ye girmemizden tutun da bugünlere değin sinsi sinsi yol almış.
Amerikadayken New Jersey’de bir cuma namazına katıldım. Cuma namazında Afrikalı dindaşlarımız, karıları,çocukları, erkekleri hepimiz bir camide yan yana namazı eda ettik. Ama camiyi bir görseniz. Tenekelerle duvarlar kapatılmış. Bidonlarla minare yapılmış. Ve bu ABD’de bir cami. “Dayanışma yapıpta bir cami yaptıramadınız mı?” diye sordum. “Sn islamofobi die bir şey duymadın mı?” dediler. Bu olayın üzerinden 15 yıl geçti. İslamafobi’ye önce Hollanda, Belçika karşı çıktı. istemezyukk diyorlar. Hollandanın bütün maksadı seçimi kazanmak ve geçmişte yaptıkları insanlık dışı hareketlerin üstünü örtmek.
Fakat şunu unutmayalım ki “Güneş balçıkla sıvanmaz!”.